Loading…

Ky është Mercedes-Benz i vitit 1990 që kushton mbi 100 mijë euro |PAMJE

  • 23/05/2019 | 16:10

Ky është Mercedes-Benz i vitit 1990 që kushton mbi 100 mijë euro |PAMJE

Mercedes-Benz është njëra ndër markat e veturave më të mira dhe më të njohura në botë, transmeton Gazeta Metro.


Një nga modelet më të mira ishte 190 E, ku Evolution II 2.6 me një motor 16V është nga më të shtrenjtit në botë.

Edhe pse është model i vjetër, ky model sot kushton nga 60 mijë euro deri në 130 mijë euro.  Vetura ka 225 kuaj fuqi dhe shpejtësinë në 100km/h e arrin në 7,2 sekonda. Vetura është e vitit 1990.

Më poshtë mund të i shikoni disa nga fotografitë e kësaj veture. /gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 18/02/2020 | 16:48
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë