Loading…

Ky është momenti kur futbollisti i SHBA’së pëson dëmtim të rrezikshëm

  • 29/11/2022 | 21:53

Ky është momenti kur futbollisti i SHBA’së pëson dëmtim të rrezikshëm

Sulmuesi i SHBA’së, Joshua Sargent, ka pësuar një dëmtim të rrezikshëm sonte në ndeshjen ndaj Iranit, transmeton Gazeta Metro.


Ai në minutën e 75’të duke u munduar t’i shpëtoi një ndërhyrje të mbrojtësit të Iranit, Majid Hosseini, e përplasi në tokë shumë keq këmbën e djathtë me ç’rast u detyruar të lëshoi fushën.

Përveç tij, sonte te SHBA’ja kanë pësuar dëmtim edhe dyshja kryesore e kombëtares, Christian Pulisic dhe Weston McKennie.

Në anën tjetër, kur po zhvillohen minutat e fundit rezultati aktual është 1-0 për SHBA’të falë golit të shënuar nga Pulisic në minutën e 38’të.

Në ndeshjen tjetër të grupit B Anglia është duke triumfuar me rezultat 0-3 kundër Uellsit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë