Loading…

Ky është objektivi kryesor i Barcelonës në fazën ofanzive

  • 13/02/2020 | 23:46

Ky është objektivi kryesor i Barcelonës në fazën ofanzive

Angel Rodríguez tani është bërë një opsion kryesor për Barcelona në kërkimin e tyre për përforcime afatshkurtra për të mbuluar mungesën e Luis Suárez dhe Ousmane Dembélé të lënduar.


Sulmuesi Getafe fillimisht ishte ‘hequr nga lista’ nga drejtori sportiv, Eric Abidal. Por meqë Barça nuk ka shpresë për të nënshkruar një sulmues të profilit të lartë dhe duke ditur kërkimin e tyre për zëvendësimin e vërtetë të Luis Suarez do të duhet të presë deri në verë, Ángel qëndron në krye të axhendës së klubit.

Duke folur në Radio Catalunya të mërkurën, presidenti i Getafe Angel Torres tha se atij nuk i ishte dhënë asnjë indikacion se Barcelona dëshironte të nënshkruan me Angel.

Ai, si të gjithë të tjerët, e dinë që lojtari 32-vjeçar nuk dëshirohej nga Barca falë deklaratave të drejtorit sportiv. Por që nga refuzimi fillestar i Abidal një javë më parë, situata ka ndryshuar.

Getafe do të ishte i lumtur të fitojë vetëm 10 milionë euro për futbollistin pothuajse 33-vjeçar, i cili është klinik, por asnjëherë në karrierën e tij nuk ka qenë në listën e synimeve të mundshme për klubin e madh katalan.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë