Loading…

Ky është parashikimi i motit për natën e Vitit të Ri: Mësoni se a do të ketë borë

  • 25/12/2021 | 09:15

Ky është parashikimi i motit për natën e Vitit të Ri: Mësoni se a do të ketë borë

Në natën e Vitit të Ri, pra me 31 dhjetor pritet që temperaturat të jenë të ftohta në Kosovë, ku edhe me gjasë do të ketë pak borë, shkruan Gazeta Metro. 


Ka mbetur edhe pak ditë deri në festimin e natës së Vitit të Ri dhe temperaturat sa shkojnë e ulen.

Dita e fundit e vitit 2021 do të përballet me temperatura të ulëta, por që janë normale për këtë sezon.

Sipas ueb-faqes që bënë parashikimin e motit ‘AccuWeather’, me 31 dhjetor temperaturat minimale do të shkojnë deri në minus -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet do të arrijnë vlerën prej 0 gradë Celsius.

Në bazë të këtij parashikimi me datë 30 dhe 31 dhjetor pritet të ketë pak reshje të borës. Këtë javë temperaturat minimale do të shkojnë deri në minus 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet deri në 4 gradë Celsius.

Ndërkaq sipas po kësaj uebfaqe, me datë 1 janar 2022, temperaturat do të jenë nga -1 deri në -6.

Më poshtë keni parashikimin e motit nga “AccuWeather”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë