Loading…

Ky është parashikimi i motit për sot

  • 05/04/2017 | 08:31

Ky është parashikimi i motit për sot

Mot me diell dhe me vranësira do të përfshijë vendi gjatë ditës së sotme. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit mesatar, kurse vende-vende reshjet do të jenë në formë rrebeshi.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-20 gradë Celsius. Shtypja atmosferike është paraparë të ngritët nga pjesa e dytë e javës.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi deri të enjten, ndërsa më tej era do ta ndërrojë kahun nga verilindja ku shpejtësia e saj mund të arrijë deri 11 m/s.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë