Loading…

Ky është Porschi elektrik me dy rrota (Foto)

  • 31/03/2017 | 10:12

Ky është Porschi elektrik me dy rrota (Foto)

A keni pyetur ndonjëherë se si mund të duket një motoçikletë të cilën do ta prodhonte një kompani e veturave sportive? A keni menduar ndonjëherë se Ferrari, McLaren, Lamborghini mund të hyjnë në industrinë e motoçikletave?


Këto pyetje i ka bërë dizajneri spanjoll Miguel Angel Bahri dhe si rezultat doli kreacioni i tij i fundit që mban emrin Porsche 618, transmeton Koha.net. Fjala është për një koncept të motoçikletës elektrike e cila tregon se si mund të duket motoçikleta e kompanisë nga Shtutgarti.

aa

Bahri për frymëzim ka huazuar disa elemente nga modeli 911 Turbo, 918 Spyder dhe 919.

Koncepti Porsche 618 është i dizajnuar me një qendër të ulët të ekuilibrit dhe një bateri të montuar në mes, për stabilitet më të madh. Ky koncept, pjesën e drejtimit e ka të ngjashme me motoçikletën e shfaqur kohëve të fundit Vyrus 986 M2 Street.

aaa

“Rezervari për karburant” mund të hapet dhe ka hapësirë të mjaftueshme për vendosjen e helmetës dhe ndonjë gjë tjetër që dëshironi.

Gjithashtu, koncepti Porsche 618 ka edhe një ekran 8-inç të ndjeshëm në prekje i cili mund të paraqesë informacione të nevojshme në lidhje me motoçikletën, të tilla si gjendjen e baterisë apo navigacionin GPS.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë