Loading…

Ky është pozicioni që femrat “vdesin” ta provojnë

  • 13/01/2022 | 23:18

Ky është pozicioni që femrat “vdesin” ta provojnë

Ka disa pozicione seksi të cilat janë më të mirat për netët e mbushura plot pasion dhe romantikë. Mjaftë çifte kanë treguar hapur për preferencat e tyre intime në një sondazh të ri.


Gratë kanë folur për pozicionin e tyre të preferuar, ku ato ndihen mirë me partnerin e tyre gjatë aktit seksual, transmeton lajmi.net. Ndërkohë që disa gra rrëfyen se “misionari” ishte më e mira për ta, të tjera thanë se ato preferonin lëvizjet që ishin më të orientuara drejt orales.

Pra, a jeni dakord me gjetjet?

Rreth 60% e grave thanë se, “misionari” i ndihmoi ato të ndihen më të lidhura me partnerët e tyre. Ai ofron shumë mundësi për kontakt me sy dhe prekje, e cila ndoshta është arsyeja pse kënaqen aq shumë.

“Cowgirl” ishte e dyta më e popullarizuar, me 28% të grave, duke thënë se, u jep atyre orgazmën më të mirë.

Kjo ka gjasa të jetë për shkak se, “vajza në krye” lejon zonjat për të vendosur ritmin dhe kënde të ndryshme.

“Spooning” u emërua si pozita e tretë më romantike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë