Loading…

Ky është qëndrimi i VV’së për ushtrinë

  • 08/03/2017 | 11:49

Ky është qëndrimi i VV’së për ushtrinë

Pas të gjitha Grupeve Parlamentare që përkrahën nismën për shndërrimin e FSK’së në ushtri, edhe Lëvizja Vetëvendosja thotë se parimisht është pro këtij projektligji.


Këtë e ka thënë Aida Dërguti, nënkryetare e Kuvendit të Kosovës, menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë ku u procedua në Qeveri projektligji për FSK’në.

“Në parim ne jemi për themelimin e ushtrisë”, ka thënë Dërguti.

Ndryshe, para saj qëndrimin pro shndërrimit të FSK’së në ushtri e ka dhënë edhe AAK’ja, Nisma dhe LDK’ja. Kundër këtij projektligji është deklaruar kundër vetëm Lista Serbe.

Ndryshe, projektligji tashmë i është dërguar Qeverisë për mendim, e cila pritet ta kthej në Kuvend, e më pas Kryesia e Kuvendit thërret senacë ku do të votohej për këtë projektligj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë