Loading…

Ky është reagimi i Leonora Jakupit pas arrestimeve të djeshme

  • 26/09/2020 | 10:13

Ky është reagimi i Leonora Jakupit pas arrestimeve të djeshme

Leonora Jakupi ka reaguar pas ngjarjeve të fundit në OVL-UÇK.


Hetuesit e Gjykatës Special kanë kryer sot bastisje në Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

Kjo bastisje u pasua edhe me arrestimin e dy krerëve të OVL-UÇK-së, kryetarit Hysni Gucati e më pastaj edhe nënkryetarit, Nasim Haradinaj.

Pas gjithë kësaj ka reaguar këngëtarja Leonora Jakupi, e cila përmes një postimi thotë se janë pjesëtarët e UÇK-së ata që e sollën lirinë.

“..se lirinie nuk e fituam vet na e sollen Ata! me ty perjetesish UÇK”, ka shkruar ajo.

Po ashtu, ajo postoi edhe një fotografi, në të cilën shfaq emblemën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë