Loading…

Ky është reagimi i Salih Mustafës kur sekretarja në Gjykatën Speciale i lexon akuzat që rëndojnë mbi të

  • 28/09/2020 | 15:48

Ky është reagimi i Salih Mustafës kur sekretarja në Gjykatën Speciale i lexon akuzat që rëndojnë mbi të

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa sot ka marrë pjesë në seancën e procedurës paraprake në Gjykatën Speciale në Hagë, shkruan Gazeta Metro.


Sekretarja e çështjes paraprake ka lexuar të gjitha akuzat që rëndojnë mbi të si vrasje, tortura, trajtim çnjerëzor të të ndaluarve në një kamp ndalimi në fshatin Zllashë më 1999.

Teksa sekretarja po i lexonte këto dhe akuzat e tjera të rënda, Salih Mustafa është shfaqur i buzëqeshur, ndërsa në disa raste ka marrë edhe shënime.

Ndyshe, gjyqtari i seancës ka thënë se Mustafa ka 30 ditë kohë që t’i pranojë ose mohojë këto akuza./gazetametro.net 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë