Loading…

Ky është shqiptari që u bë pjesë e tregut muzikor gjerman

  • 16/11/2021 | 13:03

Ky është shqiptari që u bë pjesë e tregut muzikor gjerman

Nuk janë të pakët artistët kosovar që kanë arritur suksese në vende të ndryshme në botë, e sidomos kohën e fundit në Gjermani.


Gjithashtu shpesh ata kryesojnë  toplistat gjermane.

E  21 vjeçari  Gjestin Krasniqi-Shqipe  është i riu i cili ka filluar këtë rrugë duke e publikuar këngën më të re.

Kënga “Phänomen”  është publikuar në gjuhen gjermane.

Gjestin është lindur dhe rritur në Gjermani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë