Loading…

Ky është snajperi më i fuqishëm në botë që e posedon Amerika

  • 27/11/2021 | 12:28

Ky është snajperi më i fuqishëm në botë që e posedon Amerika

Nëse luani ndonjë video-lojë, pa dyshim se do ta zgjidhni një snajper si armën tuaj të preferuar.


Snajperi është një nga armët më të fuqishme në botë, e që mesiguri do të jetë edhe në duart e ushtarëve të Kosovës, ky prodhim amerikan.

Kjo teori i është dëshmuar edhe në praktikë nga një ushtar i SAS-it në Mosul të Irakut.

Ai kishte qëndruar për plot katër orë në një vend pa lëvizur duke pritur një luftëtar të ISIS-it, i cili ishte i armatosur me pushkën Russian Dragunov.

Dhe pasi kishte arritur ta fus në shënjestër, ky ushtar ia kishte tërhequr këmbëzën pushkës.

Plumbi i snajperit të tij për tre sekonda kishte përshkuar 3.500 metra dhe e kishte goditur në kokë terroristin. Natyrisht, se ka mbetur i vdekur në vend.

Mediat botërore kanë mbetur të shokuar kur morën raportin në lidhje me këtë të shtënë, raporton express.mk.

Bëhet fjalë për snajperin CheyTac M200. Edhe zyrtarisht është pushka më e fuqishme në botë, kurse çmimi i saj sillet rreth 13.800 dollarë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë