Loading…

Ky është trajneri që Guardiola thotë se mëson vazhdimisht nga ai

  • 15/01/2022 | 08:18

Ky është trajneri që Guardiola thotë se mëson vazhdimisht nga ai

Pep Guardiola para ndeshjes me Manchester Cityn ka treguar se, Thomas Tuchle ëshë trajneri nga i cili mëson gjëra.


Guardiola u shfaq para mediave për herë të parë që kur u kontraktua me COVID-19 para fitores së tyre në FA Cup ndaj Sëindon Toën.

Gurdiola e ka vlerësuar atë si shumë kreativ.

“Ai është shumë kreativ”, tha Guardiola për shtypin. “Një nga menaxherët e paktë nga të cilët mësoj vazhdimisht për t’u zhvilluar si një menaxher më i mirë.

Guardiola dha edhe një shpejgim më të detajuar për atë se përse mëson shumë gjëra nga ky trajner.

“[Ai është] i shkëlqyer në të gjitha departamentet. Më pëlqeu që kur ishte në Mainz. Më pëlqen të shikoj skuadrat e tij dhe mënyrën se si luan dhe qasjen. Ai e bën futbollin botëror më të mirë. Kur gjen një menaxher që dëshiron të jetë gjithmonë pozitiv në mënyrën se si luan, është mirë”, u shpreh ai.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë