Loading…

Ky është vendi ‘intim’ që tmerroi turistët spanjoll: Quhet ‘Panorma’ e Mihail Kokëdhimës

  • 18/08/2019 | 10:10

Ky është vendi ‘intim’ që tmerroi turistët spanjoll: Quhet ‘Panorma’ e Mihail Kokëdhimës

Ky është plazhi intim dhe biznesi hotelier ‘Panorma’ i Mihail Kokdhimës, që tmerroi turristët spanjoll, transmeton Gazeta Metro.


Një plazh i vogël por super i qetë dhe intim që nuk i nxë më shumë se dhjetra çadra mund ta gjeni në afërsi të Himarës. Rrugës nga Himara për në Sarandë, në kilometrin e gjashtë e shihni një fermë moderne të peshqive në deti përgjatë rrugës, shkruan Gazeta Metro.

Por askush nuk do ta mendonte se pikërisht ky është vendi ku mund ta gjesh tmerrin.

 

Aty është Panorma, fermë dhe restaurant i peshqive, që ka edhe një plazhë të vogël intim i cili ofron dukje fenomenale të detit Jon të përcjellura me Aloe Vera gati se në çdo cep. Pronari quhet Mihajlo Kokëdhima, dhe bashkë me gruan e tij dhe familjen ziejnë ushqimet e detit, sallatat dhe ofrojnë një djath të veçantë dhie ku nxinet diku në mënyrë tradicionale te fshati i Qeparo, që gjendet në afërsi.

Çminet këtu nuk dallojnë nga Himara dhe Saranda, përveç çadrës dhe shazllonave që kushtojnë rreth 700 lekë, apo dicka më shtrenjtë gjatë sezonit turistik i cili fillon me kapacitete të plota nga 15 korriku.

Pikërisht këtu ishin ndaluar turistët spanjoll që përjetuan tmerrin pastaj. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë