Loading…
Ky fshat kosovar e ka ujin magjik, shëron shumë sëmundje
  • 02/04/2019 | 09:53

Ky fshat kosovar e ka ujin magjik, shëron shumë sëmundje

Uji i fshatit të Kosovës, Nasalë konsiderohet prej shumë njerzëve si ujë shërues për shumë sëmundje, transmeton Gazeta Metro.


Kryetar i fshatit Ruzhdi Selimi, për Tv. Dukagjini ka thënë se ky ujë që gjendet në këtë fshat, dikur kishte shërbyer për shërimin e sëmundjeve të ndryshme.

Ai ka treguar edhe se të shumtë janë njerëzit që vijnë edhe prej fshatrave tjera, për të marrë ujë për shërimin e sëmundjeve të ndryshme si: gurët në idhëz, sëmundjet reumatike eti.

“Fshati Nasalë është në ujërat minerale, me minerale janë edhe kodrat, këtu vijnë prej shumë fshatrave me marrë ujë për sëmundje të ndryshme reumatike, gurëve në idhëz, stomak etj”, ka thënë ai.

Ndërkohë, ky ujë shërues ka lidhjen me banjën e Kllokotit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë