Loading…

Ky ishte gabimi i De Ligt që e fundosi Holandën kundër Çekisë

  • 27/06/2021 | 20:30

Ky ishte gabimi i De Ligt që e fundosi Holandën kundër Çekisë

Holanda në përballje me Çekinë kishte mbetur me dhjetë lojtarë në fushë nga minuta e 54’t, moment ky që e fundosi Holandën, pasi Çekia e shfrytëzoi për mrekulli këtë mungesë duke shënuar dy herë, transmeton Gazeta Metro.


Ky karton i kuq erdhi pasi mbrojtësi holandez, De light, luajti qëllimisht me dorë në afërsi të zonës, derisa ishte lojtari i fundit nën presionin sulmuesit çek, Patrick Schick.

Gjyqtari fillimisht ia tregoi atij të verdhin por, pasi u konsultua me VAR, vendosi ta përjashtojë direkt me të kuq.

Këtu mud ta shikoni rastin e kartonit të kuq: VIDEO

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë