Loading…

Ky ishte goli ‘bombastik’ që rrëzoi Realin në vendin e dytë

  • 23/02/2020 | 11:47

Ky ishte goli ‘bombastik’ që rrëzoi Realin në vendin e dytë

Real Madridi ia ka dorëzuar pozitën e parë Barcelonës, duke pësuar humbje të papritur nga Levante.


Skuadra modeste ka mundur madrilienët me rezultat minimal, 1:0, përcjellë “Olle”.

Goli i vetëm u shënua në minutën e 79 nga Morales.

Reali krijoi 18 raste për gol në këtë ndeshje, megjithatë nuk arriti ta dërgojë asnjëherë topin aty ku duhet.

Pas kësaj humbje, Reali mbetet në pozitën e dytë me 53 pikë, dy më pak se Barcelona.

Ndërkohë, Levante është në vendin e 10 me 32 pikë.

Më të fundit
...
  • 06/04/2020 | 16:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë