Loading…
Ky ishte kushti që Lorik Cana ia kishte vënë Monikës para martesës
  • 12/10/2018 | 16:25

Ky ishte kushti që Lorik Cana ia kishte vënë Monikës para martesës

I ftuar pasditen e së premtes në emisionin e TV Klan tek “Rudina”, ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare Lorik Cana, një futbollist shumë i dashur për publikun, rrëfei gjëra të pathëna deri më tani rreth jetës së tij private.


Gjatë emisionit, Lorik foli edhe për bashkëshorten e tij italiane Monika me të cilën ka 4 vite i martuar.

Lorik tregoi se Monikës i kishte vënë kusht për gjuhën shqipe para martesës.

“Ishte kusht paramartesor që djali absolutisht nuk duhet ta thyejë zinxhirin e traditës, të gjuhës sepse ne që kemi qenë në emigracion, gjenerata e parë e mban, por gjenerata e dytë thuajse e ka humbur gjuhën. Kur martohesh, martohesh për dashuri dhe për partnerin e duhur, por ka vështirësitë e veta sidomos nga pikëpamja e gjuhës, por kjo nuk duhet të jetë një argument për mos me bërë më të mirën”, u shpreh Lorik Cana.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë