Loading…
Ky ishte supergoli i Gerrard që ia dhuroi fitoren legjendave të Liverpoolit ndaj atyre të Milanit
  • 23/03/2019 | 21:05

Ky ishte supergoli i Gerrard që ia dhuroi fitoren legjendave të Liverpoolit ndaj atyre të Milanit

Legjendat e Liverpoolit dhe Milanit zhvilluan sot një ndeshje mes vete sot në “Anfield Road”, transmeton Gazeta Metro.


Kjo ndeshje u zhvillua për bamirësi, me fondet e grumbullura në “LFC Foundation”.

Ndeshja u fitua nga legjendat e Liverpoolit me rezultatin 3-2. Golat për “Të kuqtë” u shënuan nga Robber Flower, Djibril Cisse dhe Steven Gerrard, kurse për “Rossonerët” realizuan Andrea Pirlo dhe Guiseppe Pancaro.

Ish-kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, ishte ai i cili ia dhuroi fitoren skuadrës angleze me një gol të bukur në minutat e fundit të ndeshjes./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë