Loading…

Ky mjet për pastrimin e njollave të vajit do t’i lërë rrobat tuaja të duken si të reja

  • 02/12/2021 | 11:46

Ky mjet për pastrimin e njollave të vajit do t’i lërë rrobat tuaja të duken si të reja

Të gjithë kemi qenë atje. Ju ktheheni në shtëpi me nxitim dhe filloni të gatuani darkë pa ndërruar rrobat ose pa hedhur një përparëse mbi bluzën tuaj të preferuar.


Gjëja tjetër që dini, është e mbuluar me njolla. Më keq akoma, ato janë njolla vaji – ato që nuk largohen në larje. Përpara se të hiqni dorë nga shpresa, provoni këtë mjet për të hequr njollat ​​e vajit nga rrobat.

Ndërsa vaji – ulliri, luledielli apo tjetër – është i shkëlqyeshëm për të gatuar të gjitha llojet e vakteve, ai gjithashtu mund të jetë i çrregullt.

Derdhjet dhe spërkatjet ndodhin gjatë gjithë kohës. Dhe kur vaji bie në rrobat tuaja, është e vështirë ta lani atë! Por, kjo hile e rregullon atë.

Herën tjetër që të keni një derdhje vaji, thjesht shkoni te lavamani i kuzhinës dhe merrni pak shampo të lëngshme për larjen e enëve. Ajo funksionon më mirë në njollat ​​e vajit sesa detergjenti i rrobave, pasi është krijuar posaçërisht për të pastruar enët me yndyrë. Kjo do të thotë se ka përbërësit që ju nevojiten për të hequr njollën e vajit nga rrobat tuaja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë