Loading…
Ky restaurant ofron ushqim falas për fëmijët, nëse prindërit lënë celularin në hyrje
  • 05/12/2018 | 21:54

Ky restaurant ofron ushqim falas për fëmijët, nëse prindërit lënë celularin në hyrje

Një restaurant në Britani të Madhe, i njohur me emrin ‘Frankie & Benny’, ka prezantuar ‘zonën pa telefon’.


Kjo nënkupton se telefonat po kanë shumë ndikim në drekat e familjeve, duke mos i lënë ata të kalojnë kohë së bashku, transmeton gazetametro.net.

Ky restaurant e ka krijuar këtë ofertë, me ç’rastë fëmijët fitojnë ushqim falas, prindërit e të cilëve i lënë telefonat në hyrje të restaurantit, në një kuti.

Për më shumë, një iniciativë e tillë nënkupton synimin për të zvogëluar përdorimin e telefonit në tavolinën e ngrënjës.

Një përqindje e lartë e fëmijëve kanë treguar se ata kur ulen për të ngrënë, kalojnë më shumë kohë në telefon se sa me prindërit e tyre./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë