Loading…
La Liga transmetohet falas në facebook për këto vende
  • 15/08/2018 | 09:22

La Liga transmetohet falas në facebook për këto vende

La Liga ka konfirmuar se të gjitha ndeshjet e kampionatit në tre sezonet e ardhshme do të transmetohen drejtpërdrejtë nga Facebook në kombe si India dhe Pakistani.

Të gjitha 1,140 ndeshjet do të transmetohen drejtpërdrejtë nga rrjeti social më i përdorur në atë regjion të botës mes 2014 dhe 2018.

“Jemi të gjithë të gjithë të lumtur që do të japim këtë shërbim falas në një territor kaq të rëndësishëm si nën-kontinenti indian,” shprehet Alfredo Bermejo, drejtori i strategjisë dixhitale i La Liga-s për Reuters.

“Një nga objektivat tonë në dy vitet e fundit ka qenë të zgjerojmë audiencën tonë, kështu që partneriteti me Facebook, që ka 270 milionë përdorues në Indi, është kyç për ne.”

Eleven Sports, që transmeton në Britani këtë sezon, do të shfaqë nga një ndeshje të La Liga-s dhe Serie A në javë nëpërmjet Facebook.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë