Loading…

La pa rrymë rajonin: Avioni përplaset në linjat e tensionit të lartë dhe piloti ngeli i ngujuar me orë të tëra

  • 28/11/2022 | 15:55

La pa rrymë rajonin: Avioni përplaset në linjat e tensionit të lartë dhe piloti ngeli i ngujuar me orë të tëra

Në shtetin amerikan Maryland, një avion i vogël është përplasur me linjat e tensionit të lartë, me ç’rast përplasja ka shkaktuar ndërprerje masive të energjisë elektrike në të gjithë zonën, transmeton Gazeta Metro.


Sipas autoriteteve është përplasur një avion, i cili ka shkaktuar ndërprerje masive të energjisë elektrike. njofton se dy persona ishin të bllokuar brenda avionit, ku më pas ishin shpëtuar dhe ishin dërguar për trajtim.

Po ashtu, pas ngjarjes rreth 7 orë u deshën që piloti i ngujuar dhe avioni ishte hequr dhe pjesa më e madhe e energjisë është rikthyer pas intervenimit të ekipeve të zjarrfikësve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë