Loading…

Laçi dhe Teuta mësojnë kundërshtarët në Ligën e Konferencës

  • 30/07/2021 | 21:24

Laçi dhe Teuta mësojnë kundërshtarët në Ligën e Konferencës

Skuadra e Laçit do të takohet me Anderlecht-in, ndërsa Teuta do të jetë mysafire e Shamrock Rovers.


Pasi siguruan kualifikimin në Ligën e Konferencës, skuadrat nga Superliga e Shqipërisë Teuta dhe Laçi kanë mësuar kundërshtarët e tyre në raundin e tretë të kësaj gare, përcjell KosovaPress.

Në raundin e dytë, me rezultat të përgjithshëm 1:0, Laçi eliminoi skuadrën e Universitatea Craiova, ndërsa Teuta arriti ta përmbysë deficitin prej 2:0 në ndeshjen e parë kundër Inter d’Escaldes, duke e mposhtur mbrëmë 3:0, dhe në rezultat të përgjithshëm 3:2, Teuta arriti të sigurojë biletën për raundin e tretë.

Teuta do të përballet me kampionin irlandez Shamrock Rovers, ndërsa skuadra e Laçit do të ketë përballje më të vështirë, pasi do të takohet me gjigandin belg Anderlecht.

Më 5 gusht, Laçi e pret në shtëpi skuadrën e Anderlecht-it, ndërsa Teuta do të zhvillojë ndeshje si mysafire kundër Shamcrock Rovers.

Ndeshjet e para

5 gusht, 19:00 Laçi – Anderlecht (Stadiumi i qytetit të Laçit)

5 gusht, 21:00 Shamrock Rovers – Teuta (Stadiumi Tallaght)

Ndeshjet e kthimit

12 gusht, 20:00 Anderlecht – Laçi (Stadiumi Lotto Park)

12 gusht, 20:00 Teuta – Shamrock Rovers (Stadiumi Niko Dovana)

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë