Loading…

Lady Gaga ndihmon komunitetin LGBT në Shqipëri

  • 10/12/2016 | 08:47

Lady Gaga ndihmon komunitetin LGBT në Shqipëri

Lady Gaga njihet si aktiviste dhe përkrahëse e madhe për të drejtat e komunitetit LGBT. Fondacioni i saj ndihmon komunitetin LGBT në vende të ndryshme të botës.

Së fundmi ajo bëri një gjest mjaft human me komunitetin homoseksual në Shqipëri. Ajo dhuroi  rroba për organizatën ‘’Streha’’ në Shqipëri. Këtë e bëri të ditur Kristi Pinderi me një status në profilin e tij në Facebook, ku shkruan: “Lady Gaga ka dhuruar disa rroba për ‘Streha’ në Shqipëri. Më shumë informacione dhe foto do të vijnë. Faleminderit shumë Albert Kennedy Trust”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë