Loading…

Lady Gaga zhvesh trupin dhe shpirtin: Pozon për Vogue, zbulon kohën kur deshi t’ia merr vetës jetën

  • 03/11/2021 | 15:33

Lady Gaga zhvesh trupin dhe shpirtin: Pozon për Vogue, zbulon kohën kur deshi t’ia merr vetës jetën

Lady Gaga zbukuroi kopertinën e numrit të dhjetorit të “Vogue” të Britanisë, transmeton Gazeta Metro.


Për revistën, aktorja dhe këngëtarja e njohur ekspozoi trupin dhe shpirtin e saj. Ajo ka xhiruar një editorial në të cilin ka pozuar me pjesë të veshjeve të shtëpive të modës si Tomo Koizumi, Balenciaga, Chanel dhe në një fotografi ka pozuar tërësisht e zhveshur. Stephen Meisel qëndroi pas objektivit.

Në intervistë, Gaga foli për shëndetin mendor dhe momentet kur mendonte për vetëvrasje çdo ditë dhe tregoi se i pëlqen t’i bëjë njerëzit të buzëqeshin.

“E vlerësoj që publiku më adhuron prej dy dekadash. Sa herë që këndoj, aktroj apo eci në tapetin e kuq, dua t’i bëj njerëzit të qeshin”, tha ajo.

Në momentin kur u publikua albumi “Chromatica” në fillim të pandemisë, Gaga tha se ishte periudha më e errët e jetës së saj.

“Nuk mendoj se kam ndjerë ndonjëherë më shumë dhimbje në jetën time sesa kur e regjistrova atë album. E kam të vështirë ta dëgjoj. Është e vështirë për mua t’i këndoj ato këngë, jo sepse nuk janë këngë të bukura, të mahnitshme, por sepse vijnë nga një vrimë shumë e errët në zemrën time”, tha ajo.

E pyetur se ku ishte atëherë, Gaga tha:

“Nuk doja të isha më unë. Nuk kisha aftësitë për të kuptuar se çfarë isha i aftë si person. Nuk ndihesha më e vlefshëm. Por mbijetova. Një ditë më parë i thashë shokut tim se sa herë që kaloj një periudhë të vështirë, gjithmonë i them vetes me buzëqeshje: Po, kjo është e vështirë. Por është shumë më e vështirë kur dëshiron të vrasësh veten çdo ditë.’ Unë u zotova të jem një person që flet për shëndetin mendor, mirësinë, dhembshurinë dhe vlerën. Unë besoj se universi ka përgatitur këtë anë të historisë sime që unë të jem gati të flas për të me botën.”

“E di që nuk do të jetë e gjithë bota, por… ata që dëgjojnë. Epo, për ata që dëgjojnë: Unë ju dua dhe nëse ndjeni dhimbje, ju premtoj se do të jetë më mirë”, tha Gaga./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë