Loading…

Lajçak në Paris diskuton për dialogun Kosovë-Serbi

  • 25/01/2021 | 19:30

Lajçak në Paris diskuton për dialogun Kosovë-Serbi

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka folur sot rreth bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit


Ai në një postim në Twitter ka bërë të ditur se sot ka qëndruar në Paris, ku ka pasur një takim ku është diskutuar për procesin e dialogut.

“Mënyrë e mrekullueshme për të nisur javën time në Paris. Ishte një mundësi e mirë që të tregojmë pikëpamjet tona për dialogun Beograd-Prishtinë dhe vitin që kemi përpara. Jam shumë i lumtur për mbështetjen e fuqishme nga bashkëbiseduesit e mi francezë”, shkruan diplomati sllovak, duke mos dhënë më shumë detaje nga takimi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë