Loading…

Lajçak niset drejt zyrave të Kurtit, pas takimit që kishte me Osmanin

  • 25/11/2021 | 18:50

Lajçak niset drejt zyrave të Kurtit, pas takimit që kishte me Osmanin

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak po qëndron sot për vizitë zyrtare në Prishtinë. Lajcak ka përfunduar takimin me presidenten Osmani por që nuk ka pasur asnjë prononcim për media, përcjellë Gazeta Metro.


Pas takimit me Osmanin, Lajcak është nisur për në zyrën e kryeministrit Kurti.

Nuk është dhënë ndonjë prononcim për media, ndërsa kjo vizitë e Lajcak në Prishtinë vjen pas vizitës që ka pasur në Beograd dhe tkimin me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vucic.

Mediet janë lejuar vetëm të marrin pamje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë