Loading…

Lajcak takohet me Von Cramon, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

  • 07/02/2023 | 19:34

Lajcak takohet me Von Cramon, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Emisari Special i Bashkimit Europian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak sot është takuar me raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, transmeton Gazeta Metro.


Lajcak përmes një postimi në Twitter tregoi se kanë diskutuar mbi zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi.

“Pati një bisedë të mirë me @ViolavonCramon. Kemi shkëmbyer shënime mbi zhvillimet e fundit në dialogun e lehtësuar nga BE-ja dhe në Parlamentin Evropian. Unë jam mirënjohës për bashkëpunimin tonë të ngushtë të vazhdueshëm”, shkroi Lajcak.

Kujtojmë se dje Lajcak ka qenë për takim me Kurtin në Prishtinë dhe me Vucicin në Beograd. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë