Loading…

Lajm i hidhur për Unitedin, Varane mungon në derbin me Cityn

  • 03/11/2021 | 21:22

Lajm i hidhur për Unitedin, Varane mungon në derbin me Cityn

Manchester United ka dhënë informacione të reja për shkallën e dëmtimit të pësuar nga Raphael Varane gjatë barazimit 2-2 të së martës me Atalantën në Ligën e Kampionëve.

Klubi konfirmon se Raphael pësoi një dëmtim të kërdhokullës, i cili pritet ta mbajë atë jashtë fushës për rreth një muaj.

Qendërmbrojtësi u largua nga fusha gjatë pjesës së parë të ndeshjes në Bergamo, me Atalantën në që ishte në epërsi 1-0. Ai u zëvendësua nga Mason Greenëood dhe “Djajtë e Kuq” arritën të sigurojnë një pikë të vlefshme kundër ekipit të Serie A me dy gola të realizuar nga Cristiano Ronaldo.

Ndeshja e radhës e United është të shtunën, kundër Manchester Cityt në “Old Trafford”, para pushimit dy-javor për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë