Loading…

Lajm i mirë: Ballkani do t’i luajë ndeshjet e Conference League në ‘Fadil Vokrri’, nuk vlen bllokada e UEFA’s për ta

  • 30/09/2022 | 11:53

Lajm i mirë: Ballkani do t’i luajë ndeshjet e Conference League në ‘Fadil Vokrri’, nuk vlen bllokada e UEFA’s për ta

Pak çaste më parë u kuptua se Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) pas rekomandimeve nga eksperti i UEFA’s, Neil Rodgers kishte marrë vendim se në muajin tetor stadiumi ‘Fadil Vokrri’ të përdoret vetëm për ndeshjet si vendas të Kombëtares së Kosovës U-17. Por, menjëherë lindën pyetjet se çfarë do të bëhet me klubin e Ballkanit, e cila luan në fazën e grupeve të Conference League, transmeton Gazeta Metro.


Siç ka mësuar Gazeta Metro nga burime brenda klubit edhe skuadra kampione e Kosovës do t’i luajë ndeshjet e Conference League në shtëpi.

”Përveç Kosovës U-17 edhe ne do t’i luajmë ndeshjet e Conference League në Fadil Vokrri,” tha një burim i Gazeta Metro.

Ballkani gjatë muajit tetor do të jetë nikoqire e Sivasspor (13 tetor) dhe Slavia Prague (27 tetor).

Duhet theksuar se, stadiumi i vetëm në Kosovë që përmbush kriteret e kërkuara nga UEFA muajt e fundit është ngarkuar shumë për shkak se në të janë zhvilluar shumë ndeshje.

Ndërsa, Prishtina e cila ndeshjet e Superligës së Kosovës i zhvillon në ‘Fadil Vokrri’ u raportua se nuk do të luajë asnjë ndeshje si vendase gjatë muajit tetor.

Gazeta Metro ka provuar të kontaktojë me zyrtarë të klubit, por siç thanë ata së shpejti pritet që klubi të dalë me një komunikatë zyrtare. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë