Loading…
Lajm i Mirë: Kosovës i lindën edhe 24 banorë të ri
  • 05/12/2018 | 12:21

Lajm i Mirë: Kosovës i lindën edhe 24 banorë të ri

Lindjet e foshnjeve në Kosovë vazhdojnë të jenë të shëndetëshme dhe me një tempo mirë.

24 foshnje kanë lindur në 24’orët e fundit në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Në fakt ka pasur gjithsej 23 lindje, ndërsa, një nënë ka lindur binjakë.

“Nga foshnjat e porsalindura, 13 janë të gjinisë mashkullore, 11 të gjinisë femërore, 9 nga lindjet janë kryer me operacion, përderisa për herë të parë kanë lindur 6 gra”, thuhet në njoftimin e QKUK-së, përcjellë gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë