Loading…

Lajm i mirë për Francën, lëndimi i Benzemas nuk është serioz

  • 09/06/2021 | 19:19

Lajm i mirë për Francën, lëndimi i Benzemas nuk është serioz

Karim Benzema do të jetë në gjendje të rikthehet brenda 72 orësh.


Në ndeshjen e Bullgarisë, Franca triumfoi me rezultatin 3-0, por gëzimit për fitoren iu shtua një brengosje.

Kjo pasi që në min 41’, Benzema u ankua për një lëndim dhe nuk mundi ta vazhdojë ndeshjen ku më pas u zëvendësua nga Giroud.

32 vjeçari doli nga fusha duke çaluar dhe mediat nisën të spekulojnë që lëndimi mund të jetë më i rëndë sesa ishte menduar fillimisht.

Sipas gazetarit të “RMC Sport”, Mohamed Bouhafsi, lëndimi i Benzemas nuk është serioz dhe ai do të jetë në gjendje të rikthehet në stërvitje brenda 48-72 orësh me Kombëtaren franceze.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë