Loading…

Lajm i rëndësishëm për nxënësit kosovarë

  • 13/07/2020 | 09:22

Lajm i rëndësishëm për nxënësit kosovarë

Njohës të çështjeve të arsimit po kërkojnë që Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) të ndërmarrë disa veprime përgatitore para shtatorit, kur nis viti i ri shkollor.


Kjo, meqë mësimi mund të fillojë online për shkak të pandemisë COVID-19.

Edhe vetë ministri, Ramë Likaj, ditë më parë ka paralajmëruar se gjasat janë shumë të mëdha që viti shkollor 2020/2021 të mos fillojë në shkolla, por nga distanca.

Përveç përgatitjeve të tjera, sipas ekspertëve, Ministria duhet të mbajë edhe trajnime për mësimdhënësit, pasi një pjesë e tyre nuk e zotërojnë mirë teknologjinë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë