Loading…

Lajme të këqija për Armend Mujën: Motra dhe kunata s’arrijnë të bëhen asambliste

  • 19/10/2021 | 14:41

Lajme të këqija për Armend Mujën: Motra dhe kunata s’arrijnë të bëhen asambliste

 Në garën për asamble komunale në Mitrovicë ishin edhe Adelina Muja Brahimi, motra e deputetit Armend Muja, dhe Adelina Syla Muja, gruaja e vëllait të tij.


E siç duket asnjëra nga to nuk kanë marrë numrin e nevojshëm të votave për të siguruar ulëse në asamble, shkruan Jepi Zë.

LVV në Mitrovicë fitoi rreth 30% të asamblesë komunale me rreth 8308 vota.

Kurse motra e Mujës, Adelina Muja Brahimi, e cila garonte me VV, mori vetëm 110 vota. Numër të bollshëm votash nuk siguroi as kunata e tij, Adelina Syla Muja, e cila garonte me Partinë e Drejtësisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë