Loading…

Lajmërohet Fatmir Xhelili, zbulon se a ka siguruar votat e mjaftueshme për t’u bërë deputet

  • 27/10/2019 | 18:54

Lajmërohet Fatmir Xhelili, zbulon se a ka siguruar votat e mjaftueshme për t’u bërë deputet

Ish’deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Fatmir Xhelili ka njoftuar se do të jetë përsëri pjesë e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e re, shkruan Gazeta Metro.


Xhelili e ka bërë të ditur për Gazetën Metro se zë vendin e 15’të me radhë nga të zgjedhurit për deputet, me gjithsej 9 mijë e 311 vota.

“Jam në Kuvend! I 15’ti me 9311 vota. Faleminderit për të gjithë qytetarët që më votuan”, ka thënë Xhelili për Metron.

Fatmir Xhelili ka zënë ulëse si deputet në Kuvendin e Kosovës edhe gjatë zgjedhjeve të kaluara të vitit 2017’të si anëtar i komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë