Loading…

Lajmërohet Nexhat Krasniqi: Ankohet sërish për ‘vatrat e intelektualizmit’ Astrazubin, Ballanicën e Pagarushën

  • 12/09/2019 | 20:24

Lajmërohet Nexhat Krasniqi: Ankohet sërish për ‘vatrat e intelektualizmit’ Astrazubin, Ballanicën e Pagarushën

Ankohet sërish Nexhat Krasniqi, tash thotë se pos Drenocit edhe Asztrazubi e Pagarusha duhet të kënë kandidatë për deputetë.

Pati shumë ankesa se liderët e partive anashkaluan fshatin e tij.

E kësaj radhe nga Drenoci i Malishevës, vendlindja e Nexhat Krasniqit, janë dy kandidatë për deputet të Kuvendit të Kosovës.

Krasniqi thotë se Drenoci e ka merituar të ketë këta kandidat për zgjedhjet e 6 tetorit.

Por profesori i Historisë, thotë se krahas Drenocit, kandidat për deputetë duhej të kishte edhe Astrazubi, Ballanica e Pagarusha; “vatrat e intelektualizmit”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë