Loading…

Lajmi i fundit: Australia ia refuzon vizën Gjokoviqit

  • 14/01/2022 | 08:12

Lajmi i fundit: Australia ia refuzon vizën Gjokoviqit

Australia ia ka anuluar për herë të dytë vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë.


Ministri i Migrimit, Alex Hawke, i ka shfrytëzuar kompetencat e tij personale për t’ia anuluar vizën tenistit të njohur. Avokati i Gjokoviqit raportohet se po përgatitet për të paraqitur ankesë të menjëhershme për bllokimin e vendimit.

Turneu “Australian Open” fillon të hënën. Nëse tenisti nuk paraqet ankesë në gjykata ose nëse ankesa i refuzohet, ai do të dëbohet menjëherë nga Australia.

‘Drama Djokovic’ ka zgjatur qe disa javë me një debat të fort.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë