Loading…

Çfarë po ndodh me Turqinë, goditet nga një tërmet i dytë i fuqishëm

  • 06/02/2023 | 11:59

Çfarë po ndodh me Turqinë, goditet nga një tërmet i dytë i fuqishëm

Në tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë, pas atij të parit, i cili la të vdekur më shumë se 1000 persona dhe shkaktoi dëme të mëdha, shkruan Gazeta Metro.


Tërmeti i dytë është po ashtu i rëndë, pasi ka pasur magnitudë 7.5, dhe i njëjti ka goditur Turqinë qendrore.

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare dhe Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së, po raportojnë të dy për tërmetin e dytë, raporton Sky News.

Ky imazh është nga ky i fundit… /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë