Loading…
Lajmi i Fundit: Kallet Katedralja Notre Dame e Parisit
  • 15/04/2019 | 19:43

Lajmi i Fundit: Kallet Katedralja Notre Dame e Parisit

Zjarrëfikësit e kryeqytetit francez njoftuan se ka rënë zjarri në katedralen më të famshme të Francës, transmeton Gazeta Metro.


Nuk është i qartë ende shkaku, zyrtarët thonë se mund të jetë punimet gjatë renovimit.

Në pamje shihet flakë dhe tym mbi katedralen 850 vjeqare.

Katedralja është monumenti më i vizituar i Parisit, 12 milionë njerëz e vizitojnë çdo vit.

Kisha Katolike Franceze mbledhi fonde për renovimin e kishës së famshme gotike vitin e kaluar, e cila kishte nisur të dëmtohej./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë