Loading…

LAJMI I FUNDIT: La Liga do të dërgoj ankesë në UEFA për PSG’në rreth çështjes së Mbappes

  • 21/05/2022 | 20:53

LAJMI I FUNDIT: La Liga do të dërgoj ankesë në UEFA për PSG’në rreth çështjes së Mbappes

Në një njoftim të fundit në faqen zyrtare të La Ligës është komunikuar se do të dërgohet ankesë në shtëpinë më të lartë të futbollit europian, UEFA për çështjen e Kylian Mbappe për të qëndruar në Paris Saint-Germain, transmeton Gazeta Metro.


Në njoftimin e tyre thuhet se kjo marrëveshje e PSG’së me Mbappen kërcënon qëndrueshmërinë ekonomike të futbollit europian, duke vënë në rrezik qindra mijëra vende pune dhe integritetin sportiv.

Më tutje thuhet se La Liga do të dërgoj ankesë kundër PSG’së në UEFA, autoritetet administrative dhe tatimore në Francë dhe gjithashtu edhe para organeve kompetente të Bashkimit Europian.

Sipas tyre është skandaloze që një klub si PSG, i cili sezonin e kaluar kishte humbur më shumë se 220 milionë euro dhe ka deklaruar humbje prej 700 milionë euro sezonet e fundit mund të nënshkruaj marrëveshje me shuma të larta të futbollistëve.

Ende nuk është bërë zyrtare nënshkrimi i marrëveshjes së re të Kylian Mbappe dhe PSG’së, megjithatë ishte raportuar gjatë ditës së sotme se ai ka nënshkruar kontratë tre vjeçare, ku ka vënë disa kushte dhe i janë ofruar shuma të çmendura të parave për të qëndruar në Paris. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë