Loading…

Lante orën Rolex me shampanjë: Si ia pa sherrin ‘kapo’ i drogës një videoje e përfundoi në polici

  • 06/12/2021 | 15:50

Lante orën Rolex me shampanjë: Si ia pa sherrin ‘kapo’ i drogës një videoje e përfundoi në polici

Një shpërndarës droge, i cili reklamontepasurinë e tij duke derdhur shampanjë mbi orën Rolex në një klub të Knightsbridge, Angli është dënuar ne 15 vite e 6 muaj burg.


Mansoor Kiani, 28 vjeç, nga Luton, u përpoq të fshihte aktivitetet e tij të trafikut të drogës duke përdorur një sistem komunikimi telefonik të koduar të quajtur EncroChat.

Ai u arrestua në vitin 2020. Pas një gjyqi 3 ditor, ai u shpall fajtor dhe u dënua me 15 vite e 6 muaj burg.

Në gjyq u shfaqën video të Kianit duke reklamuar pasurinë e tij të paligjshme dhe duke drejtuar një Ferrari. Mesazhet në telefonin e tij treguan se 28-vjeçari organizonte takime me korrierët e drogës dhe vendoste për fjalët e koduara.

Hetuesit sekuestruan serverët e mjetit të koduar i cili përdorej ekskluzivisht nga kriminelët për të komunikuar me njëri-tjetrin.

Kjo i mundësoi policisë të shihte mesazhet dhe mediet e tjera të dërguara mes përdoruesve dhe Kianit për shpërndarjen e substancave të klasit A.

“Pasuria e pashpjegueshme dhe sendet e shtrenjta të blera me para në dorë janë tregues kyç se dikush mund të jetë i përfshirë në krimin e organizuar.”- tha detektivi Tom Stean. Ai tha se njerëzit mund të ndihmojnë në arrestimin e kriminelëve duke raportuar çdo shqetësim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë