Loading…

Laporta premton transferimin e yllit të Manchester Cityt

  • 04/03/2021 | 18:46

Laporta premton transferimin e yllit të Manchester Cityt

Kandidati për president e dëshiron yllin e Manchester City-t.


Joan Laporta ka pranuar se do të mundohet të transferoj sulmuesin e Manchester City-t Sergio Aguero, kur ai do të zgjidhet si president i Barcelonës të dielën, raporton “Daily Mail”.

Aguero mund të transferohet tek Barcelona gjatë verës, me parametra zero, ku Laporta si duket beson se mund ta bind argjentinasin t’i bashkohet bashkëkombësit të tij Lionel Messi, përcjell KosovaPress.

32 vjeçari momentalisht ka vlerë prej 35 milionë eurosh, por në fund të këtij sezoni do të jetë si lojtar i ri pa kontratë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë