Loading…

Larg aktrimit: Ky është projekti i saj i ri të cilin e mbajti sekret

  • 16/10/2020 | 23:00

Larg aktrimit: Ky është projekti i saj i ri të cilin e mbajti sekret

Angelina Jolie e kaloi karantinën duke punuar për një libër të ri.


Lajmi u njoftua nga organizata e të drejtave të njeriut “Amnesty International”, që njoftoi se aktorja bashkëpunoi me ta për një libër të ri, i cili pritet të dalë në shtatorin e vitit të ardhshëm.

Sikurse mësohet, libri do të titullohet  “Know Your Rightws (And Claim Them)” (Njihni të Drejtat tuaja (Dhe Kërkojini Ato), dhe ka si qëllim kryesor që të ndihmojë të rinjtë të kuptojnë të drejtat themelore të njeriut.

Sipas Amnesty International, libri është një “vizion për të gjithë të rinjtë që të dinë dhe të jenë në gjendje të kërkojnë të drejtat e tyre, pa marrë parasysh kush janë ata ose ku jetojnë”.

Ky nuk është libri i parë i aktores. Në vitin 2003, ajo shkroi gjithashtu një libër të quajtur “Notes from My Travels: Visits with Refugees in Africa, Cambodia, Pakistan and Ecuador” (Shënime nga Udhëtimet e Mia: Vizita me Refugjatët në Afrikë, Kamboxhia, Pakistan dhe Ekuador), në të cilin tregonte mbresat dhe rrëfimet personale gjatë udhëtimit humanitar që kreu në ato vende.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë