Loading…

Largohet nga Shtëpia e të Moshuarve, nëna e dëshmorit e cila u torturua nga disa infermiere

  • 02/11/2022 | 18:08

Largohet nga Shtëpia e të Moshuarve, nëna e dëshmorit e cila u torturua nga disa infermiere

Pas ngjarjes së rëndë në Shtëpinë e të Moshuarve ‘Orenda” në Pejë, qytetarët kanë filluar t’i largojnë nga aty familjarët e tyre të moshuar, gjithashtu është tërhequr edhe nëna e dëshmorit, Taulant Nura, shkruan Gazeta Metro.


Nga vendi i ngjarjes ka raportuar edhe kanal10, ka njoftuar se aktualisht në Shtëpinë e të Moshuarve ‘Orenda” në Pejë, qytetarë të shumtë po i tërheqinë familjarët e tyre nga kjo shtëpi.

“Kohë pas kohe ka familjarë që po i tërheqin familjarët e tyre nga Shtëpia e të Moshuarve. Brenda objektit ka qëndruar edhe një familjar i të moshuarës, të cilët pastaj dolën bashkë nga objekti i të Moshuarve. Brenda Objektit ndodhet edhe njëra nga të dyshuarat për dhunë ndaj të moshuarës”, ka thënë gazetari i kanal10.

Gjithashtu nga kjo shtëpi e të moshuarve është larguar edhe viktima, nëna dëshmorit.

Shtëpia e pleqve “Orenda” publikoi një vendim të mërkurën ku thotë se një ditë më parë (të martën), ka suspenduar nga puna infermieret A.P., A.R., R.K. dhe G.N., për shkak të sulmit ndaj të moshuarës.

U torturua nga disa infermiere: Viktima është nëna e dëshmorit të UÇK’së, Taulant Nura

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë