Loading…

Largohet pas nëntë vite nga Bayern Munich, ylli i klubit

  • 04/05/2021 | 16:03

Largohet pas nëntë vite nga Bayern Munich, ylli i klubit

Pas nëntë viteve të kaluara në “Allianz Arena”, mesfushori Javi Martinez do të largohet në fund të sezonit.


Klubi dhe futbollisti kanë rënë dakord që të mos e zgjasin kontratën që përfundon më 30 qershor të këtij viti.

Spanjolli erdhi te kampionët e Gjermanisë në vitin 2012 dhe shpejt u bë një nga shtyllat e ekipit.

Në sezonin debutues të Martinez, FC Bayern fitoi tripletën, gjë të cilën e përsëritën edhe vitin e kaluar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë