Loading…

Largoni insektet nga shtëpia me këtë erzë

  • 15/05/2019 | 20:02

Largoni insektet nga shtëpia me këtë erzë

Mënyra më e mirë për t’i largaur insektet nga shtëpia është kanella. Aroma e kësaj erëze ndikon në aftësinë e milingonave për të komunikuar me njëra-tjetrën, shkruan Gazeta Metro.


Ato lënë pas substancë me aromë karakteristike për të ndihmuar dhe udhëzuar njëra-tjetrën në shtigjet që ato ndjekin. Njerëzit nuk mund ta ndjejnë erën e feromoneve të milingonave, sepse është kaq e lehtë. Kur shtigjet e tyre spërkaten me kanellë ato do të konduzohen dhe nuk do të orintohen dot, duke i bërë këto të fundit të largohen përgjithmonë nga shtëpia juaj.

Sigurohuni që të përqendroheni në pikat hyrëse të shtëpisë si dritare, dyer, në afërsi të koshit të mbeturinave apo qoshe./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë