Loading…

Latifi i PDK’së, Sabri Kiçmari të VV’së: Iu zvarrite Thaçit për t’u bërë ambasador

  • 11/09/2019 | 22:05

Latifi i PDK’së, Sabri Kiçmari të VV’së:  Iu zvarrite Thaçit për t’u bërë ambasador

Blerim Latifi nga PDK’ja ka drejtuar akuza të rënda në drejtim Sabri Kiçmarit të Vetëvendosjes duke i thënë se i është zvarritur Hashim Thacit për ta bërë ambasador në Austri, trasnmeton Gazeta Metro.


Latifi tha se është hipokrite nga ana e Kicmari ta distancojë veten nga dështimet e politikës së jashtme, duke qenë për vite me radhë përfaqësues diplomatik i saj në disa vende.

“Sabri, a ia ke shtruar vetes pyetjen ndonjëherë cfarë ke bërë për 12 vjet si ambasador?”, iu drejtua Blerim Latifi përfaqësuesit të VV’së në RTK.

Latifi tha se që nga viti 1999 Albin Kurti gjatë gjithë kohës ka shkuar mbrapshtë dhe kundër rrjedhave të historisë.

“E siguroj Kicmarin se edhe në katër vitet e ardhshme z. Kurti nuk do të jetë i ftuar në nivele te larta ndërkombëtare”, tha Latifi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë