Loading…

Latifi: Kurti e pranoi që në Vetëvendosje ka defekte te brendshme

  • 15/11/2021 | 22:12

Latifi: Kurti e pranoi që në Vetëvendosje ka defekte te brendshme

Profesori universitar Blerim Latifi ka komentuar rezultatin zgjedhor të balotazhit. Thotë se VV duhet t’i kërkojë shkaqet e brendshme që e quan VV’në në humbjen e zgjedhjeve.


Komentet Latifi i bëri në emisionin Pressing në T7.

“Sot Kurti e dha një shpjegim përgjithësisht për atë se çfarë ka ndodhur. Ai e pranoi që defekte brenda organizimit partiak të VV’së”, tha Latifi.

“Ai e përmendi një fakt si ‘bashkimi i të gjithë të tjerëve’ kundër VV’së në këto zgjedhje. Konsideroj se Kurti duhet të jetë i vetëdijshëm se këtë “të gjithëve kundër tij” e ka ushqyer ky. Kurti një kohë të gjatë e ka përdorur dhe e ka ushqyer skemën ne dhe ata. Është një skemë të cilën ai e ka ushqyer dhe në një situatë të caktuar ka përfituar shumë nga kjo skemë sepse ka korrur një rezultat të paimagjinueshëm nga të gjithë ne në zgjedhjet e 14 shkurtit. Por disa muaj pas po i kthehet në të kundërtën e asaj”, shpjegon Latifi.

“Do të ishte mirë që një organizatë serioze politike para se me i kërkuar shkaqet e jashtme për dështimet e saj duhet t’i kërkojë shkaqet e brendshme. Një organizatë serioze politike nuk i ndërton teori të konspiracionit për të shpjeguar dështimet e saj”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë