Loading…

Latifi: LDK po lufton për dinjitetin e saj

  • 03/04/2021 | 23:07

Latifi: LDK po lufton për dinjitetin e saj

Profesori universitar Blerim Latifi thotë se kryeministri Albin Kurti është ai që duhet të sigirojë votat për zgjedhjen e presidentit.


“Nga sonte e tutje gjithçka varet nga kryeministri. Është përgjegjësi totale dhe e plotë e tij me i siguruar votat. Nuk t’i siguron votat askush. Ti ki interes me zgjedh presidentin. Ti ki interes se je kryeministër me vazhduar pushtetin. Po supozojmë se je i interesuar me qeverisë”, thotë Latifi.

“Kerkush s’ia bën Kurtit edhe dy vota. A s’ia bën Lumiri. Është non-sens me i kërku Lumirit”, theksoi ai.

“LDK ka treguar maksimumin e konstruktivitetit. Nëse sot LDK-ja do të votonin kish dalë në pozitë të palakmueshme sepse është parti opozitare”, thotë Latifi.

“LDK po lufton për dinjitetin e saj”, shtoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë